Cestovatelské trendy pro rok 2024

Glamping
Foto: Envato Elements

Jaký charakter bude mít cestování v roce 2024? Hitem budou především netradiční formy ubytování, digitální nomádství nebo cesta za osobním rozvojem a zážitky.

Reklama

1. Glamping

Pokud vás nelákají obrovské hotelové komplexy, ale zároveň si ani netroufáte zabalit stan a vyrazit kempovat, bude pro vás glamping zajímavou alternativou. Glamping je vlastně ubytování uprostřed malebné přírody, avšak při zachování vysokého komfortu.

Většinou se jedná o luxusně vybavené stany, ve kterých nechybí pohodlná postel a veškeré sociální zázemí. Součástí však bývá třeba i koupací sud, sauna nebo prostorná terasa s podmanivým výhledem.

2. Digitální nomádství

Také máte ten pocit, že letní dovolená pokaždé neskutečně rychle uteče? Pokud vám jeden až dva týdny dovolená nestačí k tomu, abyste nabrali nový dech, můžete zvážit digitální nomádství. Dává vám zaměstnavatel možnost pracovat z domova nebo jste na volné noze a živíte se například grafikou? Pak máte prakticky vyhráno.

Ačkoliv budete muset pracovat jako obvykle, stále vám zbyde dostatek času na objevování okolí, cestování a získávání nových zážitků. A „dovolená“ se tak může protáhnout na mnohem déle než pouhých 14 dní.

Reklama

3. Cesta za osobním rozvojem

Dnešní hektická doba je pro mnohé z nás vyčerpávající a prakticky nedovoluje se na chvíli zastavit. I péče o duševní zdraví je však důležitá, protože má značný vliv na kvalitu každodenní života. Není proto divu, že stále více lidí vyhledává dovolenou zaměřenou na osobní rozvoj.

Kromě klasického wellness pobytu můžete zvolit i dovolenou, během které strávíte její část poklidnou meditací, cvičením jógy, případně se vás ujmou zkušení psychoterapeuti. A v souvislosti s osobním rozvojem roste také obliba sólo cestování, které umožňuje zaměřit se člověku čistě na sebe.

4. Investice do zážitků

Hmotné statky a peníze jsou poměrně pomíjivou záležitostí, zatímco jedinečné zážitky se vryjí do paměti po zbytek života. Vždyť i lidé před smrtí nezřídka litují zejména nedostatku odvahy něco podniknout či uskutečnit.

Zážitková dovolená nedovolí se nudit, člověku rozproudí endorfiny a rozšíří obzory. Může jít třeba o dobrodružnou plavbu, potápění nebo tandemový seskok padákem. Ale v zásobě je i spousta „poklidnějších“ zážitků včetně těch gurmánských.

Reklama

Reklama
Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu