Reklama

Vláda chystá příspěvky na tuzemskou dovolenou

Kvůli období pandemie je na pokraji existence mnoho podniků v oblasti cestovního ruchu. Také pro občany, které epidemie zasáhla v oblasti financí, bude těžší letos na dovolenou dosáhnout.

Deset tisíc na dovolenou v Česku

Vláda chystá opatření, které by mělo oživit tuzemský cestovní ruch. Toto opatření bude zřejmě v podobě poukázek na tuzemskou dovolenou. Ty by měly hodnotu 10 tisíc korun. Velkou část poukázky by hradil stát a zaměstnavatel, který by si peníze následně mohl odečíst z daní.

Dostat Čechy do hotelů a penzionů v tuzemsku, plánuje na tuto letní sezonu vláda. Připravuje program “Dovolená v Česku”. Jde o motivační systém, který firmám umožní nabídnout zaměstnancům dárkové rekreační poukázky na dovolenou u nás v Česku. Na poukázkách se bude finančně podílet stát, daná firma i zaměstnanec. Přesný poměr, kolik by na poukázky přispíval samotný stát, kolik zaměstnavatel a kolik by zůstalo na zaměstnance zatím není určený. Už teď se ale ví, že stát bude hradit ten větší podíl.

Dovolená v Chorvatsku

Další možnost dovolené pro České občany, by mohlo být také Chorvatsko. Vláda o této možnosti bude jednat s chorvatským ministrem turismu. Vláda se vyjádřila, že by se Češi letos přece jen dostali k moři, a to například speciálním koridorem do Chorvatska, jak navrhly cestovní kanceláře. Zda se Čeští občané k moři dostanou, bude záviset především na průběhu pandemie. Hlavní slovo budou mít epidemiologové.

Reklama

Další články

Reklama