Zámeček Želiezovce

Zámeček Želiezovce, známý též jako kaštel Estherházyovců, je jedním z nejvýznamnějších historických objektů v Nitrianském kraji, konkrétně v okrese Levice. Tento krásný zámeček byl postaven rodem Estherházyovců a dnes je chráněn jako Národní kulturní památka Slovenské republiky. Okolo zámečku se rozprostírá malebný park Franze Schuberta, což dělá z této lokality ideální místo pro romantické procházky či rodinné výlety.

Reklama

Historie a architektura

Zámeček Želiezovce je architektonický klenot, který v sobě nese prvky baroka i klasicismu. Rod Estherházyovců, který zámeček vybudoval, patřil mezi nejvýznamnější šlechtické rody v oblasti. Budova zámečku je pečlivě udržovaná a její interiéry i exteriéry jsou zárukou kvalitního řemesla a umělecké tvorby z dob minulých.

Park Franze Schuberta

Obklopující park nese jméno slavného rakouského skladatele Franze Schuberta, který zde údajně strávil nějaký čas. Park je bohatý na zelené plochy, okrasné keře a historické stromy. Návštěvníci zde mohou najít klidné lavičky, kde si mohou odpočinout a užívat si poklidné atmosféry.

Zajímavosti a aktivity

Návštěva zámečku Želiezovce není jen o historii a architektuře.

  • Můžete se procházet po malebných cestičkách parku a obdivovat množství starých, krásně udržovaných stromů.
  • Zámeček pořádá různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení či sezónní výstavy.
  • Pro milovníky přírody je zde možnost piknikovat v parku či fotografovat rozmanitou flóru.

Okolní oblast

Okres Levice, kde se zámeček Želiezovce nachází, je bohatý na další atraktivity. Můžete si naplánovat delší výlet a navštívit například blízké hradní zříceniny či vinařské oblasti, které jsou známé svou tradicí a kvalitním vínem.

Reklama

Každá návštěva zámečku Želiezovce je neopakovatelným zážitkem, který vás přenese do minulosti a poskytne zasloužený odpočinek v krásném přírodním prostředí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu