Vysoká (okres Malacky)

Vysoká je nejvyšší bod okresu Malacky a druhý nejvyšší vrchol pohoří Malé Karpaty. Tento impozantní kopec dosahuje výšky 750 metrů nad mořem a je oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí obdivovat překrásné výhledy na Považský Inovec, Podunajskou pahorkatinu, Tribeč a okolní kopce Malých Karpat.

Reklama

Malé Karpaty

Malé Karpaty jsou rozmanitým pohořím, kde najdeme husté lesy, zejména bučiny, které jsou typické pro toto pásmo. Pro návštěvníky Vysoké je to ideální místo pro pěší turistiku, cykloturistiku a pozorování přírody. V lesích můžete spatřit různé druhy zvířat včetně lišky obecné a vzácného roháče velkého, největšího slovenského brouka.

Turistické trasy

Vysoká je přístupná šesti turistickými stezkami, které vedou přes malebné rokle a lesnaté hřebeny. Trasy jsou dobře značeny a nabízejí různé úrovně obtížnosti, takže si z nich vyberou jak zkušení horalové, tak rodiny s dětmi. Podél cest narazíte na několik odpočinkových míst, kde si lze vychutnat piknik a osvěžit se před dalším výstupem.

Výhledy a panoramata

Jednou z hlavních atrakcí Vysoké jsou nádherné výhledy, které se vám naskytnou z jejího vrcholu. Za jasného dne zde návštěvníci mohou vidět až do dalekých krajů. Výhled na Považský Inovec a Podunajskou pahorkatinu je nezapomenutelný, zvláště při východu nebo západu slunce. Fotografové a milovníci přírody by si rozhodně neměli zapomenout fotoaparát doma!

Historie a přírodní bohatství

Malé Karpaty, včetně Vysoké, jsou oblastí bohatou na historii. Oblast byla osídlena již od neolitu, což dokazují archeologické nálezy v jejím okolí. V lesích můžete nalézt staré lovecké zámky a zříceniny, které dodávají výpravám na Vysokou neopakovatelný romantický nádech.

Reklama

Pokud hledáte místo, které kombinuje nádherné přírodní scenérie, bohatou historii a skvělé podmínky pro turistiku, Vysoká v okrese Malacky je ideálním cílem pro vaši příští cestu. Připravte si pevné boty, naplňte batoh a vydejte se objevovat krásy tohoto unikátního místa v Malých Karpatech.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu