Veselská rozhledna

Veselská rozhledna se nachází poblíž stejnojmenné obce ve Moravskoslezském kraji, v okrese Nový Jičín. Tato úchvatná rozhledna byla dokončena v roce 2018 jako součást projektu Euroregionu Silesia spolu s dalšími rozhlednami ve Stěbořicích a ve Slatině.

Reklama

Architektura a výška

Rozhledna dosahuje výšky 13 metrů a je postavena na místě s nadmořskou výškou 547 metrů. Její elegantní konstrukce nabízí nádherný pohled na okolní krajinu, což z ní dělá atraktivní místo nejen pro milovníky výšek, ale i pro fotografy a příznivce turistiky.

Výhled na okolí

Z vyhlídkové plošiny můžete obdivovat široký panoramatický výhled na Beskydy, Oderské a Hostýnské vrchy. Tato unikátní perspektiva umožňuje návštěvníkům vidět krásy moravské přírody v jejich plné kráse. Na jasný den může být vidět až do Polska, což dodává tomuto místu další rozměr zajímavosti.

Lokalita a dostupnost

Rozhledna je situována v Nízkém Jeseníku, což je oblast bohatá na přírodní krásy a turistické stezky. Okolní lesy a louky poskytují skvělé možnosti pro dlouhé procházky a cyklistické výlety. Díky své poloze je rozhledna snadno přístupná, a to jak pěšky, tak na kole. Město Odry, které se nachází nedaleko, pak nabízí další možnosti pro kulturní a gastronomické zážitky.

Další zajímavosti v okolí

Pokud se rozhodnete strávit zde více času, můžete navštívit i jiné turistické zajímavosti v regionu. Euroregion Silesia je bohatý na kulturní dědictví, přírodní rezervace a historické památky. Mezi populární turistické cíle patří Arboretum v Novém Dvoře nebo hřebčín v Albertovci.

Reklama

Veselská rozhledna je tedy ideálním výletem pro každého, kdo touží po nevšedních zážitcích z výšky a miluje přírodu. Výjimečný výhled na moravskou krajinu a přilehlé vrchy nabízí nezapomenutelný zážitek, který rozhodně stojí za to prozkoumat.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu