Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích je jedinečná vyhlídková věž nacházející se v srdci Pardubického kraje, nad malebnou obcí Dolní Morava. Tato ikonická stavba, otevřená pro veřejnost 5. prosince 2015, se tyčí v horském masivu Kralického Sněžníku, nedaleko známé chaty Slaměnka. Nabízí návštěvníkům fascinující pohledy na okolní krajinu z výšky 1090 metrů nad mořem.

Reklama

Architektura a stavba

Stezka je vybudována z kombinace dřeva a oceli a klikatí se v délce 750 metrů až k vrcholu. Tato architektonická perla je výsledkem práce českého architekta Zdeňka Fránka. Její konstrukce umožňuje zážitky nejen vizuální, ale i kinetické – cesta vzhůru je plná zákrutů a nabízí různé výhledy na okolní krajinu.

Atrakce pro malé i velké

Stezka v oblacích není pouze o výhledech. Pro ty, kteří hledají adrenalin, je zde několik atrakcí. Nejvýznamnější z nich je 100 metrů dlouhý tobogán, kterým se mohou návštěvníci v případě zájmu rychle dostat zpět dolů. Pro děti je připraveno několik interaktivních prvků a hraček, které jim zpříjemní pobyt na stezce.

Přístup a okolí

Dostat se k Stezce v oblacích je snadné. Návštěvníci mohou využít lanovky, která vede od chaty Slaměnka, nebo zvolit pěší turistickou cestu z různých směrů. Okolí Dolní Moravy nabízí mnoho dalších turistických zajímavostí, včetně cyklotras a běžkařských tratí v zimních měsících, což dělá z této destinace vyhledávané místo po celý rok.

Zázemí a služby

V blízkosti stezky se nachází několik restaurací a občerstvení, kde si návštěvníci mohou odpočinout a načerpat síly. Parkování je zajištěno poblíž nástupní stanice lanovky, což činí lokalitu pohodlně dostupnou pro rodiny s dětmi nebo starší osoby. Stezka je navíc bezbariérová, takže je přístupná i pro osoby na vozíku.

Reklama

Navštivte Stezku v oblacích a zažijte nezapomenutelný výlet plný krásných výhledů, dobrodružství a odpočinku v krásné přírodě Kralického Sněžníku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu