Rozhledna Velký Javorník

Rozhledna Velký Javorník je fascinující dřevěná stavba nacházející se v malebném pohoří Beskydy. Tato vyhlídková věž, vysoká 26 metrů, byla dokončena v roce 2013 a od té doby láká návštěvníky z široka daleka, kteří chtějí obdivovat nádherný výhled a okolní přírodu.

Reklama

Lokalita a přístup

Rozhledna se nachází v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Nový Jičín, v katastru obce Bordovice. Díky své poloze na hoře Velký Javorník dosahuje výšky 916 metrů nad mořem, což zaručuje výjimečný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Výhled a zajímavosti

Z vrcholu rozhledny se nabízí malebný pohled na hory a údolí Beskyd. Za dobrého počasí je možné spatřit i vzdálenější vrcholy, jako jsou Lysá hora nebo Radhošť. Mimo to se návštěvníci mohou těšit na krásnou scenérii podzimních lesů, jarních květin nebo zimních zasněžených krajků.

Stavba a architektura

Unikátní architektura rozhledny spočívá v důmyslném využití dřeva, jež harmonicky zapadá do okolní přírody. Konstruktéři se vyvarovali použití moderních materiálů, což přispívá k autenticity stavby. Dřevo je ošetřeno tak, aby odolávalo náročným horským podmínkám a zajišťovalo dlouhou životnost celé stavby. Navštěvníci si mohou prohlédnout jednotlivé detaily konstrukce, které odrážejí tradiční tesařské umění a respekt k přírodě.

Turistické trasy

K rozhledně Velký Javorník vede několik turistických tras různé obtížnosti. Nejoblíbenější je červená značená trasa, která začíná v městě Frenštát pod Radhoštěm a vede přes přírodní rezervaci “Velký Javorník”, až k samotné rozhledně. Na cestě mohou turisté objevovat různé druhy rostlin a zvířat, protože oblast je bohatá na biodiverzitu.

Reklama

Další aktivity

Okolí Velkého Javorníku je oblíbeným místem nejen pro turistiku, ale také cyklistiku a paragliding. Nadšenci do adrenalinových sportů si mohou vyzkoušet start z jednoho z nejlepších startovacích míst pro paragliding v Beskydech. Pro rodiny s dětmi je k dispozici několik odpočinkových míst a laviček, kde si mohou vychutnat piknik s výhledem.

Rozhledna Velký Javorník je tak místem, které stojí za návštěvu nejen pro své krásné výhledy, ale i pro bohatou nabídku aktivit a přírodní krásy okolního Beskydského pohoří.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu