Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna v nádherné valašské krajině patří k těm novodobým stavbám, které na území Čech, Moravy a Slezska vyrostly na počátku nového milénia. Tento monumentální objekt se nachází ve Zlínském kraji, konkrétně v okrese Vsetín.

Reklama

Historie a výstavba

První myšlenky na stavbu rozhledny se objevily začátkem 21. století, kdy se touha po nových vyhlídkových bodech stala populární mezi místními obyvateli i turisty. Rozhledna byla slavnostně otevřena v roce 2009 a od té doby přilákala tisíce návštěvníků.

Architektura a konstrukce

Rozhledna Vartovna je moderní stavbou, která harmonicky zapadá do okolní krajiny. Je postavena z kovu a dřeva, což jí dodává rustikální vzhled s moderními prvky. Stoupání na vrchol je zajištěno pohodlnými schody, díky kterým si můžete v klidu vychutnat okolní přírodu.

Okolí a výhledy

Při návštěvě rozhledny se naskytne úchvatný pohled na Beskydy, Hostýnské vrchy a za jasného počasí je možné spatřit i Jeseníky. Výška rozhledny, která se vypíná do úctyhodných 650 metrů nad mořem, ji činí ideálním místem pro milovníky panoramatických výhledů.

Turistické trasy

K rozhledně Vartovně vede několik turistických tras. Jedna z oblíbených tras začíná ve vesnici Seninka, odkud je to asi hodinová procházka lesem. Pro ty, kteří preferují delší tůry, je zde možnost vyrazit z města Vsetín, trasa trvá přibližně 3 hodiny.

Reklama

Vybavení a služby

V okolí se nachází několik odpočinkových míst a altánků, kde si můžete dát svačinu a načerpat nové síly. V létě zde také probíhají různé kulturní a sportovní akce, které přitahují rodiny s dětmi a školy na výlety.

Doporučení návštěvy

Ideální čas na návštěvu rozhledny je od jara až do podzimu, kdy je nejlépe viditelný okolní kraj a příroda je v plném květu. Zimní měsíce sice nabízejí krásné sněhové scenérie, avšak cesta na vrchol může být náročnější.

Rozhledna Vartovna je nejenom architektonickým skvostem, ale také místem, které nabízí nádherné výhledy na valašskou krajinu. Pokud jste milovníkem přírody a krásných panoramat, určitě byste neměli tento klenot na svých cestách minout.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu