Rozhledna Třemšín (zaniklá)

Na malebném vrcholu zvaném Třemšín, tyčícím se do výšky 823 metrů nad mořem, byla v roce 1888 postavena první dřevěná rozhledna. Architektura tohoto místa byla pozoruhodná – kombinace dřevěné konstrukce s nádhernými výhledy na okolní krajinu přitahovala turisty ze širokého okolí. Po 27 letech služby však musela být demontována kvůli zásahu bleskem a následně kvůli zhoršujícímu se technickému stavu.

Reklama

Historie a význam místa

Po demontáži původní rozhledny vzala doba ten správný obrat, když se po konci druhé světové války objevila na vrcholu triangulační věž. Tato věž, navzdory svému technickému účelu, opět přilákala zájem turistů, kteří hledali vzrušující výhledy na oblasti Brdy a okolní regiony.

Krajinářské obdivy a turistické zajímavosti

Třemšín, nacházející se v okrese Příbram ve Středočeském kraji, není jen technickým monumentem, ale i místem, kde se příroda a historie setkávají. Město Rožmitál pod Třemšínem, které leží nedaleko, slouží jako výchozí bod pro mnohé výpravy na vrchol. Brdy, kopcovité pohoří obklopující Třemšín, jsou atraktivní pro pěší turisty i cyklisty, poskytující bohaté možnosti pro objevování.

Obnovení výhledů

V 70. letech došlo k obnově vyhlídkových ambicí Třemšína, když byla na původním místě postavena další dřevěná vyhlídková věž. I když tyto historické stavby dnes již neexistují, jejich příběh a fascinace, kterou poskytovaly všem návštěvníkům, zůstávají živé. Právě tyto příběhy a vzpomínky tvoří neoddělitelnou část historie nejen Třemšína, ale i celého regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu