Rozhledna Tanečnice

Osmiboká kamenná rozhledna Tanečnice je nejsevernější rozhlednou celých Čech, nachází se nedaleko města Mikulášovice. Stojí na stejnojmenném zalesněném žulovém kopci u samých hranic s Německem. Díky své poloze a výšce 601 metrů nad mořem nabízí neobyčejné výhledy do okolí.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna Tanečnice byla vystavěna v roce 1905 a její osmiboké těleso je vyrobeno z kamene. Architektura rozhledny je velice unikátní a zachovává si svůj původní ráz, který opravdu láká mnoho turistů z Česka i zahraničí.

Přístupnost a turistické trasy

K Tanečnici se lze nejlépe dostat pěšky či na kole po dobře značených turistických trasách. Trasy vedou z Mikulášovic a přilehlých oblastí. Tyto stezky jsou nejen dobře udržované, ale také nabízí návštěvníkům nádherné scenérie po celou dobu výletu.

Co vidět z vrchu

Na vrcholu rozhledny návštěvníky čeká nezapomenutelný panoramatický výhled. Za dobrých podmínek lze dohlédnout na České středohoří, Lužické hory nebo dokonce i část zemědělské krajiny Německa.

Zajímavosti

Blízkost německých hranic dává tomuto místu i geopolitický nádech. Z Tanečnice je možné vidět nejen unikátní přírodní krásy, ale také místa historicky významná. Tanečnice je proto ideální destinace pro milovníky přírody i historie.

Reklama
  • Výška rozhledny: 26 metrů
  • Nadmořská výška kopce: 601 metrů
  • Typ materialu: kámen

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu