Rozhledna Miloňová

Rozhledna Miloňová se nachází v malebném Zlínském kraji, konkrétně v okrese Vsetín, a poskytuje nezapomenutelné výhledy na okolní Beskydy. Tato velmi pěkná celodřevěná stavba byla dokončena v roce 2012 a svými návštěvníkům nabízí jedinečný zážitek díky své výšce 24 metrů.

Reklama

Architektura a výhled

Rozhledna Miloňová je příkladem pečlivě provedené dřevěné stavby, která harmonicky zapadá do okolní krajiny. Každý detail byl navržen s ohledem na ekologii a estetiku. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 20 metrů, což je ideální výška pro pozorování krajiny bez výrazných překážek.

Lokalita a přístup

Rozhledna Miloňová se nachází poblíž obce Velké Karlovice, která je známá svou bohatou turistickou nabídkou. Cesta k rozhledně je dobře značená a přístupná, takže se sem dostanou jak pěší turisté, tak cyklisté. Po příjezdu si můžete užít příjemnou procházku lesem, která vede k rozhledně a nabízí pohledy na bujnou vegetaci.

Atrakce v blízkém okolí

V blízkosti rozhledny se nachází řada dalších zajímavostí. Velké Karlovice nabízí muzeum regionálního folkloru, skanzen a několik památek lidové architektury. Pro milovníky přírody je ideální výlet do CHKO Beskydy, kde mohou objevit další krásné výhledy a krajinné atrakce.

Aktivity pro turisty

Rozhledna Miloňová není jen o výhledech. Pro aktivní návštěvníky jsou k dispozici turistické trasy různých obtížností a cyklostezky. V zimě pak oblast nabízí možnost běžeckého lyžování a sjezdového lyžování v nedalekých areálech.

Reklama

Celodřevěná rozhledna Miloňová je opravdovým klenotem mezi beskydskými rozhlednami. Svou elegantní stavbou a dostupností nabízí ideální místo pro rodinné výlety i individuální turistiku. Ať už jste milovníkem přírody, architektury nebo jen hledáte klidné místo pro odpočinek, Miloňová vás nezklame.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu