Rozhledna Kozlovský kopec

Přibližně 3 kilometry od města Česká Třebová v Pardubickém kraji se nachází Rozhledna Kozlovský kopec. Jedná se o unikátní kombinaci telekomunikačního stožáru a rozhledny, který byl postaven v roce 2001. Výstavba telekomunikačního stožáru na Kozlovském kopci byla nezbytná pro lepší pokrytí mobilními signály v oblasti, avšak díky jeho umístění na vrcholu kopce byl stožár zároveň zpřístupněn jako veřejná rozhledna.

Reklama

Historie a Význam

Původní účel stožáru byl výhradně technický, avšak díky své strategické poloze ve výšce 596 metrů nad mořem, poskytuje rozhledna nádherné výhledy na široké okolí. Z vyhlídkové plošiny můžete spatřit nejen okolní města a vesnice, ale také krásnou přírodu Pardubického kraje. Při dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Orlické hory a Jeseníky.

Architektura a Přístup

Rozhledna je celkově vysoká, tvořená kovovými konstrukcemi, které jsou typické pro telekomunikační stožáry. K vyhlídkové plošině vede bezpečné schodiště, které mohou využít i rodiny s dětmi. Návštěvníkům je k dispozici také informační tabule, která poskytuje podrobné informace o okolí a významných bodech, které mohou z rozhledny spatřit.

Tipy na Výlet

Výchozím bodem pro návštěvu Rozhledny Kozlovský kopec je zpravidla město Česká Třebová, odkud vede k rozhledně pohodlná turistická stezka. Na své cestě se můžete zastavit také u památníku Maxe Švabinského, známého českého malíře a grafika, který měl k této oblasti zvláštní vztah.

Při návštěvě nezapomeňte:

Reklama
  • Vhodnou obuv pro pohodlnou chůzi po pěšinách a schodech.
  • Fotoaparát pro zachycení nádherných výhledů.
  • Dobrou náladu a zdravý apetit na piknik v přírodě.

Okolní Příroda

Kozlovský kopec je obklopen hustými lesy a malebnými loukami, které jsou ideální pro pěší turistiku a cyklistické výlety. Pro milovníky přírody je k dispozici několik značených tras, které vedou skrze okolní krajinu. Tyto stezky jsou nejen dobře udržované, ale také poskytují různé úrovně obtížnosti, takže si na své přijdou jak začátečníci, tak i zkušení turisté.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu