Rozhledna Klínovec

Rozhledna na Klínovci, nejvyššího vrcholu Krušných hor, má bohatou historii sahající až do 19. století. Nachází se v Karlovarském kraji, konkrétně v okrese Karlovy Vary, v blízkosti města Jáchymov. Tato ikona regionu ve výšce 1244 metrů nad mořem nabízí neopakovatelné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Historie a obnova

Rozhledna byla postavena již v roce 1884 a okamžitě se stala vyhledávaným turistickým cílem. Avšak období od 80. let 20. století nebylo pro stavbu příznivé. Technický stav rozhledny se postupně zhoršoval natolik, že hrozil její úplný zánik. Naštěstí, díky významné rekonstrukci, která proběhla v roce 2013, byla tato kamenná stavba znovu zpřístupněna veřejnosti a vrátila se ve své plné kráse.

Co nabízí

Rozhledna je přístupná a umožňuje návštěvníkům získat výhledy, které berou dech. Vzdálené vrcholy hor, hluboké lesy a malebné vesnické scenérie vám umožní pocítit krásu Krušných hor. Během jasných dnů je možné spatřit i vzdálené vrcholy Českého středohoří.

Turistické zajímavosti v okolí

Okolí Klínovce nabízí návštěvníkům řadu atrakcí. Turistické trasy vedou napříč krásnými krajinami, ať už máte rádi pěší turistiku či cyklistiku, vždy najdete něco pro sebe. Nedaleko se nachází město Boží Dar, jedno z nejvýše položených měst ve střední Evropě, které je známé svým kouzlem i zimními sporty.

Praktické informace

Pokud plánujete návštěvu, doporučuje se sledovat aktuální otevírací dobu a podmínky pro vstup. Rozhledna je přístupná většinu roku, záleží však na počasí. V zimě mohou být přístupy komplikované, takže je vhodné připravit se na možné komplikace. Okolí nabízí i možnosti občerstvení a ubytování, čímž můžete svůj výlet příjemně prodloužit.

Reklama

Jak se tam dostat

Nejjednodušší cesta na Klínovec je autem, přičemž parkoviště se nachází v bezprostřední blízkosti rozhledny. Pro milovníky veřejné dopravy jsou k dispozici autobusové spoje do nedalekého Jáchymova, odkud můžete pokračovat pěšky či na kole.

Navštivte jednu z nejvýznamnějších dominant Krušných hor, která vás okouzlí svou historickou hodnotou, výhledy i okolní přírodou.ř<|vq_14024|>

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu