Rozhledna Hraběcí

Rozhledna Hraběcí, nacházející se ve Zlínském kraji v okrese Uherské Hradiště, je skvělým cílem pro milovníky přírody a obdivovatele výhledů. Svoje jméno získala podle nedalekého Hraběcího vrchu a nabízí nádherné pohledy na okolní krajinu. Tato dřevěná konstrukce, postavená v roce 2011, je vyrobena z kvalitního smrkového dřeva a impozantně se tyčí do výšky 13 metrů.

Reklama

Architektonický skvost ze dřeva

Rozhledna je vybudována ve stylu připomínajícím tradiční dřevěné stavby, což jí dodává rustikální šarm. Vyhlídková plošina je zastřešená, což návštěvníkům umožňuje pohodlný pohled na krajinu za jakéhokoliv počasí. Konstrukce je obdivuhodná nejen vzhledem, ale také svou funkčností a stabilitou.

Okolní krásy a turistické trasy

Rozhledna Hraběcí leží v blízkosti přírodní rezervace Vlčnov, která je známá svou bohatou faunou a flórou. Návštěvníci zde mohou na vlastní oči spatřit typické druhy rostlin a živočichů tohoto regionu. Turistické trasy vedoucí k rozhledně jsou dobře značené a přístupné jak pro pěší turisty, tak i pro cyklisty.

Praktické informace pro návštěvníky

Rozhledna se nachází ve výšce 292 metrů nad mořem, což zajišťuje úchvatné výhledy na Zlínský kraj. Blízké město Vlčnov nabízí různé možnosti občerstvení a ubytování pro ty, kteří se chtějí v této malebné oblasti zdržet déle. Parkování je k dispozici nedaleko rozhledny, což usnadňuje přístup pro rodiny s dětmi i starší návštěvníky.

Navštivte Rozhlednu Hraběcí a vychutnejte si jedinečnou atmosféru tohoto místa. Ať už jste vášnivý turista, nebo se jen rádi kocháte krásami přírody, tato rozhledna vás svou jednoduchostí a elegancí jistě okouzlí.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu