Rozhledna Horní les

Rozhledna Horní les, která se pyšní svými 201 schody, je výjimečnou turistickou atrakcí nacházející se v půvabném kraji Vysočina, konkrétně v okresu Žďár nad Sázavou. Tato konstrukce byla dokončena v roce 2002 a její stavbu realizovala společnost Eurotel. Rozhledna je značně unikátní díky ocelovému telekomunikačnímu stožáru, jenž ji tvoří, což je kombinace, kterou v české krajině nenajdete na každém rohu.

Reklama

Poloha a přístupnost

Rozhledna Horní les se nachází v blízkosti města Rovečné, které leží v malebném pohoří Českomoravská vrchovina. Její poloha na vrcholu ve výšce 768 metrů nad mořem zajišťuje nádherné výhledy do okolí. Návštěvníci se mohou těšit na panoramatické pohledy, které z rozhlédny nabízejí jeden z nejkrásnějších pohledů v regionu.

Architektura a vybavení

Jde o robustní ocelovou konstrukci, která slouží nejen jako rozhledna, ale i jako telekomunikační stožár. Točité schodiště, vedoucí na vyhlídkovou plošinu, nabízí nezapomenutelný zážitek nejen kvůli samotné výšce, ale i díky možnosti sledovat okolní přírodu při cestě nahoru. Celkový počet schodů činí 201, což sice může být náročné pro některé návštěvníky, ale výhledy z vrcholu rozhodně stojí za to.

Co si nezapomenout vzít s sebou

Při návštěvě rozhledny Horní les by si turisté rozhodně neměli zapomenout vzít kameru nebo fotoaparát, protože panoramatické výhledy jsou doslova dechberoucí. Dále je vhodné mít pohodlnou obuv a dostatek vody, jelikož výstup po schodech může být fyzicky náročnější.

Další aktivity v okolí

Okolí rozhledny nabízí mnoho dalších turistických aktivit. Můžete se například vydat na pěší túry po malebné krajině Vysočiny. Zkuste také navštívit další rozhledny nebo turistické zajímavosti v okrese Žďár nad Sázavou, které rovněž nabízejí výjimečné zážitky. Lze si naplánovat i návštěvy místních vesnic a ochutnat tradiční kuchyni.

Reklama

Rozhledna Horní les je ideálním cílem pro milovníky přírody a turistiky, kteří si chtějí užít výjimečné výhledy a přírodní scenérie tohoto krásného kraje. Nezáleží na tom, zda jste místní obyvatel nebo návštěvník zdaleka, tato rozhledna vám nabídne zážitek, na který nezapomenete.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu