Rozhledna Drahy

Rozhledna Drahy je fascinující stavbou v Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Hodonín. Tento 19 metrů vysoký dřevěný skvost byl postaven v roce 2009 a návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na krásy okolního kraje.

Reklama

Poloha a přístupnost

Najdete ji severně nad obcí Javorník u Veselí nad Moravou, v překrásném pohoří Bílé Karpaty. Rozhledna je snadno přístupná jak pěšky, tak na kole, a to po značených turistických stezkách.

Architektura a konstrukce

Rozhledna Drahy vyniká svojí jednoduchou, ale přitom elegantní konstrukcí. Je vybudována převážně ze dřeva a nabízí dvě vyhlídkové plošiny. Díky své výšce umožňuje nádherný panoramatický výhled do krajiny, který ocení jak turisté, tak milovníci fotografování.

Výhledy a zajímavosti

Z vyhlídkové plošiny můžete spatřit například Malé a Velké Karpaty, ale i panoráma vzdálenějších Alp při dobré viditelnosti. Navíc, okolí rozhledny je domovem řady chráněných rostlin a živočichů, což přidává na její atraktivitě.

Procházky a výlety

Okolí rozhledny Drahy je protkáno sítí turistických tras, které vedou jak k dalším přírodním krásám, tak k historickým památkám. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi, protože trasy jsou vhodné i pro méně náročné výlety.

Reklama

Praktické informace

  • Otevřeno celoročně, zdarma přístupná
  • Nejbližší parkoviště se nachází u obce Javorník
  • Vhodné pro výlety s dětmi a pro cyklisty

Návštěva rozhledny Drahy je skvělou příležitostí, jak strávit čas v přírodě a užít si nádherný výhled na okolní krajinu. Tento nenápadný, ale přesto významný turistický bod stojí jistě za to navštívit při putování po Bílých Karpatech.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu