Rozhledna Chlum u Plzně

Rozhledna Chlum se nachází nedaleko města Plzeň a svou historií sahá až do roku 1926. Tato zděná hranolová věž se tyčí nad Plzeňskou pahorkatinou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Historie a rekonstrukce

Rozhledna Chlum byla postavena v roce 1926. Původně byla věž jednodušší konstrukce, avšak po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1929 získala svou současnou podobu, která je typická svou robustní zděnou architekturou. Je to vynikající příklad meziválečné stavby, která dodnes láká turisty.

Výhledy a okolí

Rozhledna se nachází na vrcholu Chlum (416 m n. m.), odkud máte jedinečnou možnost spatřit plzeňskou krajinu v celé její kráse. Za jasného počasí je vidět nejen samotné město Plzeň, ale také vzdálenější hory a lesy, které obklopují region. Pro milovníky přírody je to ideální místo k pozorování a focení.

Jak se sem dostat

Chlum u Plzně je snadno dostupný autem nebo pěšky po dobře značených turistických trasách. Pokud jste vášnivý pěší turista, můžete podniknout příjemnou procházku z centra Plzně, která trvá něco přes hodinu. V případě, že preferujete dopravu autem, je možné zaparkovat na blízkém parkovišti a zbytek cesty dojít po značené stezce.

Turistické zajímavosti v okolí

Vedle samotné rozhledny lze v okolí navštívit i další zajímavosti:
– **Plzeňská ZOO a botanická zahrada**: Perfektní místo pro rodiny s dětmi.
– **Plzeňské historické podzemí**: Fascinující podzemní chodby a místnosti přímo v srdci Plzně.
– **Pivovar Pilsner Urquell**: Nabízí prohlídky s ukázkou výroby slavného plzeňského piva.

Reklama

Doporučení pro návštěvníky

– Mějte s sebou dostatek vody a něco k jídlu, obzvláště pokud plánujete strávit celý den v přírodě.
– Nezapomeňte na dalekohled nebo fotoaparát pro zachycení úžasných výhledů.
– Oblečení přizpůsobte počasí, vrchol může být chladnější i v létě.

Rozhledna Chlum je nejen technickým dílem, ale i stálým strážcem nad krásným Plzeňským krajem. Každá její návštěva je nádherným zážitkem, který zůstává dlouho v paměti.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu