Rozhledna Bražiska (bývalá)

Na malebném vrchu Krplov, nacházejícím se v okrese Vsetín ve Zlínském kraji, stála v letech 2009 až 2018 jedinečná dřevěná rozhledna známá jako Rozhledna Bražiska. Tato rozhledna se rychle stala oblíbenou turistickou atrakcí, přitahující návštěvníky svou panoramatickou vyhlídkou na okolní krajinu a možností prozkoumání přírodních krás tohoto regionu.

Reklama

Historie a význam

Rozhledna byla slavnostně otevřena v roce 2009 a stala se symbolem spojení tradiční dřevěné architektury s moderním užitkem. Tato stavba byla pečlivě navržena, aby harmonizovala s okolní přírodou a nabídla návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Vrch Krplov, kde se rozhledna nacházela, dosahuje nadmořské výšky 466 m a poskytoval fascinující pohledy na Beskydy a údolí řeky Vsetínské Bečvy.

Stržení rozhledny

Bohužel, v roce 2018 musela být rozhledna stržena kvůli zhoršujícímu se technickému stavu. Dřevěná konstrukce nebyla schopna odolat přírodním živlům a po několika letech používání se stala nebezpečnou. Přestože její odstranění bylo nutné, mnozí místní obyvatelé a turisté vzpomínají na rozhlednu s nostalgií.

Navštivte okolní zajímavosti

Pokud se rozhodnete navštívit oblast, kde rozhledna kdysi stála, jistě nebudete litovat. Okolí nabízí mnoho dalších turistických atrakcí, včetně četných turistických tras a cyklostezek, které vedou skrze úchvatné přírodní scenérie. Blízká obec Jarcová je ideálním výchozím bodem pro výlety do regionu a poskytuje dostatek ubytovacích a stravovacích možností.

Fotografie a umělci

Součástí historie rozhledny jsou i umělecké fotografie, které zachytily její krásu a atmosféru. Známá fotografka B. Stejskalová věnovala této stavbě mnoho svých snímků, které dodnes zůstávají svědectvím o její existenci. Tyto fotografie často najdete v místních muzeích a galeriích, kde se pravidelně konají výstavy věnované krajině Zlínského kraje.

Reklama

Rozhledna Bražiska sice již neexistuje, ale její odkaz žije dál prostřednictvím vzpomínek a příběhů, které se vryly do srdcí jejích návštěvníků. Tento kus historie zůstává neodmyslitelnou součástí místní kultury a přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu