Rozhledna Bramberk

Rozhledna Bramberk je neodmyslitelnou dominantou Jizerských hor, nacházející se ve výšce 784 metrů nad mořem. Už z dálky přitahuje návštěvníky svou charakteristickou siluetou. Rozhledna se nachází v okrese Jablonec nad Nisou a spadá pod obec Lučany nad Nisou. Díky její strategické poloze v Libereckém kraji nabízejí její výhledy nezapomenutelné panoramatické pohledy na okolní krajinu.

Reklama

Architektura a historie

První myšlenky na stavbu rozhledny na Bramberku sahají až do počátku 20. století. Postavena byla v roce 1912 podle návrhu jabloneckého stavitele Hemricha. Rozhledna je postavena z kamenného zdiva, což jí dodává pevný a tradiční vzhled. Sama věž je vysoká 21 metrů a vede na ni 96 schodů. Na vrcholu pak návštěvníci naleznou vyhlídkovou plošinu, ze které se otevírá krásný výhled na Jizerské hory i na město Jablonec nad Nisou.

Přístupnost

K rozhledně vede několik turistických tras, všechny velmi dobře značené. Asi nejpohodlnější cesta vede z Lučan nad Nisou, odkud můžete dojít na vrcholek Bramberku pěšky nebo na kole. Pro milovníky zimních sportů je místo atraktivní i v zimních měsících, kdy se stává oblíbeným cílem běžkařů.

Okolní turistické atrakce

Při návštěvě Bramberku stojí za to prodloužit výlet a objevit další skvosty Jizerských hor. V blízkosti se nachází například rozhledna Černá Studnice nebo Přehrada Josefův Důl. Přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny nabízí jedinečné možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Pobyt v této malebné části Libereckého kraje je umocněn krásou zdejších lesů a čistým horským vzduchem. Bramberk je ideálním místem pro rodinné výlety i pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody, hned za hranicemi města.

Reklama

Provozní doba a služby

Rozhledna Bramberk je pro návštěvníky otevřena celoročně, a to od rána do večerních hodin. Vstupné je symbolické, přispívá na údržbu rozhledny a jejího okolí. V blízkosti rozhledny je také možnost občerstvení v malé kavárně, kde si můžete odpočinout a vychutnat si výhled na krásnou přírodu Jizerských hor.

Navštivte rozhlednu Bramberk a zažijte nezapomenutelné výhledy, které toto jedinečné místo nabízí. Je to zážitek, který stojí za to zažít na vlastní oči.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu