Oáza sibiřského tygra Kostolná pri Dunaji

Nedaleko od atraktivních Slnečných (Seneckých) jezer, v malebné obci Kostolná pri Dunaji, se nachází unikátní chovná stanice sibiřských tygrů, která do této oblasti přitahuje davy nadšených návštěvníků. Tato oáza divoké přírody, situovaná v Bratislavském kraji v okrese Senec, je skvělým místem pro milovníky zvířat a zájemce o ochranu ohrožených druhů.

Reklama

Chovná stanice sibiřských tygrů

Speciální chovná stanice vznikla s cílem přispět k ochraně a rozmnožování těchto nádherných zvířat, která jsou na pokraji vyhynutí. Návštěvníci zde mají jedinečnou příležitost podívat se na nádherné sibiřské tygry v prostředí, které co nejvíce napodobuje jejich přirozené prostředí. Díky pečlivé péči odborníků se zde těmto ohromným kočkám daří, a návštěvníci si mohou užít výjimečný pohled na tyto majestátní predátory.

Turistické zajímavosti

Kromě samotné stanice nabízí okolí Kostolné pri Dunaji mnoho dalších atrakcí. Slnečné jezera, vzdálená jen několik minut jízdy, jsou oblíbeným místem pro letní rekreaci, vodní sporty a odpočinek. Kombinace návštěvy jezer a oázy sebevědomého sibiřského tygra přináší neopakovatelné zážitky.

Okolní příroda a rodinné výlety

Oáza sibiřského tygra je skvělým místem pro rodinné výlety. Množství naučných stezek a příjemné pěší trasy v okolí dělají z této destinace ideální výchozí bod pro objevování krás Bratislavského kraje. Stanice se navíc aktivně podílí na vzdělávání veřejnosti v oblasti ochrany přírody, a proto zde často pořádají různé tematické akce a programy pro děti i dospělé.

Praktické informace

Pro návštěvníky je k dispozici pohodlné parkování a několik možností občerstvení, takže zde mohou snadno strávit celý den. Oblast je dobře dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou, což z ní činí snadno dosažitelný cíl pro turisty z různých koutů Slovenska. Stanice je otevřena celoročně, ovšem doporučuje se návštěvu plánovat mimo hlavní sezónu, aby bylo možné si klidně vychutnat jedinečné zážitky bez davů.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu