Náchod v novém kabátě

Náchod, malebné město ležící v Královéhradeckém kraji, se může pyšnit nejen svým pohádkovým zámkem, ale i nově zrekonstruovaným náměstím. Náměstí s inovativními úpravami láká návštěvníky svou příjemnou atmosférou a historickými budovami.

Reklama

Zámek na vršku

Zámek, který se nachází na vyvýšeném místě nad městem, nabízí nejen nádherný výhled do okolí, ale také možnost prohlídky interiérů plných historických artefaktů. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl založen jako gotická tvrz a postupně přestavován až do podoby renesančního zámku.

Interiéry a expozice

Zámecké interiéry prezentují bohatě zdobené sály a komnaty. Hlavní lákadla jsou sbírky obrazů, starožitného nábytku a loveckých trofejí. Zajímavostí je i zámecká kaple, která hostí nejen pravidelné bohoslužby, ale i koncerty a svatební obřady.

Moderní náměstí

Samotné náměstí bylo zrekonstruováno s ohledem na zachování historického rázu a plní funkci centra společenského dění. Na první pohled zaujme nově dlážděný povrch, který zdobí stylizované prvky připomínající historii Náchoda.

Fontána a sochy

Součástí náměstí je také moderní fontána s hráčskými vodními prvky, které potěší jak děti, tak dospělé. Na náměstí stojí i několik nových soch místních umělců, které dodávají prostoru unikátní charakter.

Reklama

Okolní památky a atrakce

Kromě zámku a náměstí má Náchod co nabídnout. Navštívit můžete i městské muzem, které sídlí v historické Budově radnice. Expozice muzea přibližují návštěvníkům historii města od středověku až po současnost.

Milovníci přírody si přijdou na své při procházkách po okolních lesích a parkách. Ve městě se také pořádají různé kulturní akce, trhy a festivaly, které oživují městský život a přitahují návštěvníky z celého regionu.

Náchod tedy nabízí ideální kombinaci historických památek a moderního zázemí, které vytváří příjemnou atmosféru pro všechny generace.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu