Muzeum voskových figurín Grévin Praha

Muzeum voskových figurín Grévin v Praze je jedním z turistických pokladů hlavního města a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek zblízka s nejrůznějšími celebritami, historickými osobnostmi či ikonami popkultury. Pražská pobočka tohoto slavného muzea byla otevřena jako třetí na světě, a to po úspěšných pobočkách v Paříži a Montrealu.

Reklama

Historie a zázemí

Značka Grévin sahá svou historií až do konce 19. století, kdy bylo toto muzeum založeno v Paříži. Jeho zakladatelem byl novinář Arthur Meyer, který chtěl veřejnosti přiblížit slavné osobnosti té doby prostřednictvím realistických voskových soch. Dnes se muzeum pyšní skvělou tradicí a vysokou úrovní zpracování všech exponátů.

Expozice a zážitky

Návštěvníci muzea mohou obdivovat sochy slavných osobností z různých oblastí, včetně světa filmu, hudby, vědy či sportu. Mezi vystavované osobnosti patří například Albert Einstein, Michael Jackson, nebo i české ikony jako Karel Gott a Jaromír Jágr. Každá figurína je zhotovena s extrémní péčí o detaily, což zajišťuje mimořádný zážitek a věrnost předlohám.

Interaktivní prvky

Muzeum vás překvapí interaktivními prvky, které obohatí vaši návštěvu a nabídnou zábavu pro celou rodinu. Můžete například vstoupit na scénu s hudebními hvězdami nebo se stát součástí historických událostí díky speciálním efektům a rekvizitám. Pro děti jsou připraveny zajímavé hry a kvízy, které podpoří jejich zvědavost a vzdělání.

Prostory a vybavení

Muzeum se nachází v historické budově v centru Prahy, což samo o sobě přispívá k jeho kouzlu. Návštěvníkům nabízí moderní a komfortní prostory s klimatizací, kavárnou a obchodem se suvenýry. Díky bezbariérovému přístupu je muzeum dostupné pro všechny návštěvníky, včetně těch s omezenou mobilitou.

Reklama

Dostupnost a otevírací doba

Muzeum Grévin je snadno dostupné z různých částí města prostřednictvím městské hromadné dopravy. Leží jen pár minut chůze od stanice metra a tramvajových zastávek. Otevírací doba muzea je přizpůsobena turistům, aby mohli naplánovat svou návštěvu podle svých potřeb a užít si toto jedinečné kulturní místo v plné míře.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu