Motýlí dům Žírovice u Františkových Lázní

Obec Žírovice u Františkových Lázní se proslavila především tzv. Motýlím domem. Zajímavé zálibě chovat exotické motýly se manželé Mackovi věnovali zhruba 30 let, ale v současné době je bohužel tento krásný a křehký umělý biotop zrušen. Namísto motýlů je zde dnes v provozu truhlářství.

Reklama

Karlovarský kraj – Poklady přírody a historie

Karlovarský kraj, jehož součástí je i Okres Cheb, je bohatý na přírodní krásy a historické památky. Mezi známé destinace patří například Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, které jsou proslulé svými lázeňskými tradicemi. Žírovice, malebná vesnice poblíž Františkových Lázní, kdysi nabízela jedinečný zážitek v podobě Motýlího domu.

Historie Motýlího domu

Manželé Mackovi se věnovali chovu exotických motýlů více než tři desetiletí. Vytvořili úchvatný umělý biotop, kde návštěvníci mohli spatřit různé druhy pestrobarevných motýlů v jejich přirozeném prostředí. Tento dům se stal oblíbeným turistickým cílem a přitahoval návštěvníky ze širokého okolí.

Současnost a nové zaměření

Po zrušení Motýlího domu je zde nyní v provozu truhlářství, které se zaměřuje na výrobu ručně vyráběného nábytku. Truhlářská dílna nabízí možnost nahlédnout do řemeslné výroby a zakoupit unikátní kusy nábytku. Přestože romantika motýlů je nyní minulostí, nové využití této lokality uchovává její příběh a přidává další vrstvu místního kouzla.

Turistické zajímavosti v okolí

Oblast Františkových Lázní a širší region nabízí celou řadu dalších zajímavostí. Mezi populární atrakce patří například:

Reklama
  • Františkovy Lázně: Lázeňské město známé svými léčivými prameny a unikátní architekturou.
  • Soos: Přírodní rezervace s unikátními rašeliništěmi a minerálními prameny.
  • Hrad Seeberg: Historický hrad, poskytující nádherný výhled na okolní krajinu.

Návštěva Žírovic tedy může být skvělým výchozím bodem pro objevování kouzel Karlovarského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu