Minaret Lednice

Minaret v Lednicko-valtickém areálu je jedinečnou stavební památkou Jihomoravského kraje, konkrétně v okrese Břeclav. Tato úchvatná rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, slouží jako svědectví doby, kdy Lichtenštejnové ozvláštňovali své panství romantickými stavbami. S výškou 60 metrů představuje Minaret jednu z nejvyšších staveb svého druhu v Evropě.

Reklama

Historie a architektura

Minaret byl postaven v letech 1797-1802 podle návrhu architekta Josefa Hardtmutha, známého též jako tvůrce slavného zámeckého komplexu v Lednici. Stavba nevznikla náhodou – sloužila jako důkaz nadřazenosti Lichtenštejnů, kteří chtěli svým panstvím udivit svět. Výrazným rysem Minaretu je jeho elegantní osmiboká věž, která ční nad krajinou a je viditelná zdaleka.

Neobyčejná výška

Výška Minaretu je těch zmíněných 60 metrů, což dodává rozhledně impozantní charakter. Návštěvníci, kteří se odváží vystoupat po úzkém schodišti, budou odměněni překvapivě širokým panoramatickým výhledem na okolní krajinu Lednicko-valtického areálu. Co může být lepší než pohled na překrásnou přírodu a historické památky z takové výšky?

Půvab vnitřního prostoru

Interiér Minaretu je neméně fascinující. V prvním patře minaretu najdete sály s exotickými detaily a orientálními motivy, které připomínají bohatství architektonických vlivů z celého světa, jež inspirovaly tvůrce stavby. Tyto sály sloužily v minulosti jako místo odpočinku a meditace a představují autentický zážitek z cesty do minulých století.

Tipy pro návštěvníky

Pro ty, kteří chtějí prožít Minaret opravdu naplno, je doporučeno navštívit jej během jarních a letních měsíců, kdy je možné zkombinovat návštěvu s procházkou po přilehlých zahradách a parcích. Nezapomeňte také navštívit nedaleký zámecký komplex v Lednici, který patří mezi nejvýznamnější kulturní dědictví Česka.

Reklama

Minaret v Lednicko-valtickém areálu je nejen skvělou turistickou atrakcí, ale také významným historickým a architektonickým dílem. Je to místo, kde se krása, romantika a historie spojují v jedno, a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem pro všechny generace.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu