Litoměřický pivovárek Koliba

Pivo se na Litoměřicku vařilo již od středověku, ale teprve v letech 1720-1739 si právováreční měšťané postavili vlastní pivovar v centru Litoměřic. Svého času se litoměřické pivo dodávalo do velké části severovýchodních Čech a expedovalo se i do různých evropských zemí včetně Ameriky. Tento historický pivovar dnes najdete pod názvem Litoměřický pivovárek Koliba, který nadále udržuje tradici vaření piva a nabízí jedinečný zážitek spojený s pivovarským řemeslem.

Reklama

Historie a tradice

Litoměřický pivovárek Koliba se může pochlubit bohatou historií sahající až do 18. století. První zmínky o vaření piva v Litoměřicích pocházejí již ze středověku, avšak skutečný rozmach pivovarnictví v tomto městě přišel až s vybudováním pivovaru právovárečnými měšťany. Pivovar se stal klíčovým ekonomickým centrem oblasti a jeho pivo bylo natolik kvalitní, že se vyváželo i za hranice českých zemí.

Prohlídky a exkurze

Litoměřický pivovárek Koliba nabízí návštěvníkům prohlídky, během kterých se mohou seznámit s celým procesem výroby piva. Na rozdíl od moderních automatizovaných pivovarů, zde stále uvidíte tradiční metody vaření piva, což dodává celé zkušenosti autentický nádech. Kromě informací o samotném vaření piva se návštěvníci dozvědí i zajímavosti z historie pivovaru a mohou si prohlédnout historické vybavení.

Atrakce a nabídka

Kromě prohlídek pivovaru láká Litoměřický pivovárek Koliba také na své speciality. V prostorné restauraci si mohou návštěvníci vychutnat místní kuchyni, která se nádherně snoubí s nabídnutými pivními skvosty. V nabídce nechybí ani tradiční české pokrmy, které jsou připravovány z čerstvých a kvalitních surovin.

Sezónní a speciální piva

Pivovar pravidelně připravuje sezónní a speciální edice piv, jež potěší nejen pravidelné hosty, ale i vášnivé sběratele a milovníky piva. Nabídka je pestrá; od světlých ležáků přes tmavá piva až po různé speciality jako například ochucená piva.

Reklama

Praktické informace

Pivovar se nachází v Litoměřicích, což je město s bohatou historií a množstvím turistických atrakcí. Ideální je navštívit pivovar v rámci celodenního výletu, kdy si kromě prohlídky pivovaru můžete užít i procházku po historickém centru města. Navštívit můžete například litoměřickými vyhlášenou katedrálu sv. Štěpána nebo vyhlídkovou věž Kalich, která nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu