Libín

Libín je nejvyšší horou Šumavského podhůří, nachází se asi 4 kilometry směrem na jih od města Prachatice v Jihočeském kraji. Tento majestátní vrchol dosahující výšky 1093 metrů nad mořem nabízí návštěvníkům nejen nádherné výhledy, ale také mnoho turistických atrakcí.

Reklama

Turistické zajímavosti

Na vrcholu Libína stojí rozhledna, která umožňuje panoramatický pohled na celé okolí. Vidět můžete nejen Šumavu, ale také Alpy, které se při dobré viditelnosti objevují na jižním horizontu. Kromě rozhledny stojí za návštěvu také kaple sv. Filipa Neri pod Libínem, která je oblíbeným cílem poutníků i turistů. Konstrukce rozhledny je vycházkou do historie a přináší nevšední zážitek při každém kroku nahoru.

Turistické trasy

Libín je oblíbeným místem pro pěší turistiku. Z Prachatic vede na Libín dobře značená turistická trasa, která nabízí výbornou možnost pro jednodenní túru. Cesta je vhodná i pro rodiny s dětmi a méně zdatné turisty, jelikož není příliš náročná. Cestou můžete narazit na několik odpočívadel a informačních tabulí, které seznamují návštěvníky s faunou a flórou této oblasti. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky, pro které jsou v okolí vytvořené speciální trasy.

Kulturní a přírodní dědictví

Okolí Libína je bohaté na přírodní krásy a historické památky. Již zmíněná kaple sv. Filipa Neri je spojena s mnoha legendami a příběhy. Při návštěvě Libína rozhodně nezapomeňte prozkoumat místní faunu a flóru, které jsou pro tuto oblast typické. Hojně zde roste borůvčí, takže v letních měsících si můžete nasbírat čerstvé borůvky. Uvidíte také mnoho druhů ptáků a možná narazíte i na lesní zvěř.

Praktické informace

Na Libín se můžete vydat jak pěšky, tak i na kole. Pro ty, kteří preferují méně náročnou variantu, je přístup možný i autem až k blízkému parkovišti. Na vrcholu je možnost občerstvení v menší turistické chatě, která nabízí základní občerstvení a útulné zázemí. Pokud plánujete delší výlet, doporučuje se vzít s sebou dostatek vody a pohodlnou turistickou obuv.

Reklama

Pro rodiny s dětmi je připraveno několik informačních cedulí a interaktivních prvků, které zvyšují atraktivitu tohoto místa. Díky kombinaci přírodních krás a kulturně-historických zajímavostí je Libín ideálním místem pro jedinečné zážitky v srdci Šumavy.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu