Lanovka na Ještěd

Lanová dráha na Ještěd patří mezi nejznámější turistické atrakce v Libereckém kraji. Je oblíbená nejen pro své technické parametry, ale i pro malebné výhledy, které nabízí během celé jízdy.

Reklama

Historie a Technické Parametry

Lanová dráha na Ještěd byla uvedena do provozu již v roce 1933. Původní lanovka byla modernizována v roce 1975, aby vyhovovala narůstajícímu počtu turistů a technickým požadavkům. Celá trasa dosahuje délky 1188 metrů a překonává výškový rozdíl 400 metrů. Maximální výška nad zemí je pak kolem 30 metrů. Moderní kabiny pojmou až 35 cestujících najednou, což umožňuje efektivní přesun velkého množství turistů během krátké doby.

Unikátní Zkušenost

Během Vyjížďky na Ještěd se vám naskytne neopakovatelný pohled na město Liberec, Ještědsko-kozákovský hřbet a přilehlé přírodní oblasti. Kabinková lanovka je nejenom přepravním prostředkem, ale také zážitkem, který oblíbí jak malé děti, tak dospělé.

Horský Hotel Ještěd

Lanová dráha končí u slavného horského hotelu Ještěd, architektonického skvostu ve tvaru hyperboloidu. Tento hotel, postavený v roce 1973, je dílem architekta Karla Hubáčka a je jednou z ikon moderní architektury. Hotel slouží nejen jako ubytovací a stravovací zařízení, ale také jako významné vysílací a telekomunikační středisko. Hosté zde mohou využít různých turistických a sportovních aktivit, například výletů po značených stezkách či lyžování v zimních měsících.

Praktické Informace

Lanová dráha na Ještěd je v provozu celoročně, a to s četnými spoji v průběhu dne. Intervaly mezi jednotlivými kabinami jsou kolem 15 minut, což poskytuje dostatek možností pro návštěvníky. Cena jízdenky je přiměřená a existuje zde i možnost zakoupit zvýhodněné rodinné či skupinové lístky.

Reklama

Výlet na Ještěd s využitím lanovky je ideálním zpestřením jak pro milovníky přírody, tak pro ty, kteří hledají zajímavé technické řešení a zároveň kulturní zážitek. Celkově tato trasa představuje jedinečnou kombinaci přírodní krásy, technické dovednosti a historického dědictví.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu