Kaštel Mošovce

Kaštel Mošovce z 18. století je nádherný barokní zámeček, který nechal vystavět šlechtický rod Révaiovců. Tento architektonický klenot se nachází v malebném regionu Turiec v Žilinském kraji, konkrétně v okrese Turčianske Teplice. Kaštel Mošovce patří mezi nejvýznamnější a nejkrásnější památky celého regionu.

Reklama

Historie a architektura

Kaštel Mošovce si svou architekturou právem získal obdiv návštěvníků. Je postaven v pozdně barokním stylu, což je patrné na jeho elegantní fasádě a detailně zdobených interiérech. Zámeček je obklopen krásným parkem, který dává celému místu romantický ráz a nabízí klidnou procházku pod korunami starobylých stromů.

Interiéry a exteriéry

Interiéry kaštelu jsou bohatě zdobené a odrážejí luxus té doby. Návštěvníci si mohou prohlédnout honosně zařízené sály, které byly kdysi svědky bohatých slavností a rodinných setkání. Za zmínku stojí také neogotická kaple, která byla přidána později a svou architekturou harmonicky doplňuje celý areál.

Současnost

Dnes je Kaštel Mošovce využíván jako luxusní hotel, který nabízí svým hostům nejen kousek historického luxusu, ale i moderní pohodlí. Hosté si mohou vychutnat ubytování v elegantních pokojích, které jsou zařízeny s ohledem na původní historický styl, ale zároveň poskytují veškeré moderní vybavení.

Okolí a turistické aktivity

Okolí kaštelu je ideální pro milovníky přírody a historie. V blízkosti se nachází řada turistických tras vedoucích krásnou přírodou Žilinského kraje. Turisté mají možnost navštívit další památky v regionu, například zříceniny hradů nebo malebné vesnice s tradiční slovenskou architekturou.

Reklama

Typ: Zámek

Kraj: Žilinský kraj

Okres: Okres Turčianske Teplice

Výška: 490 m n.m.

Reklama

Kaštel Mošovce je důstojným svědectvím bohaté historie a kulturního dědictví regionu Turiec.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu