Javor klen u Podhradských

Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen, v malebném Jihočeském kraji, se nachází impozantní javor klen, jenž je oblíbenou přírodní památkou v okrese Český Krumlov. Tento majestátní strom, který upoutá pozornost svou velikostí a nádhernou korunou, je cílem mnoha turistů, kteří hledají klid a krásu přírody.

Reklama

Historie a význam

Javor klen není jen obyčejným stromem. Jeho poloha poblíž historického hradu Dívčí Kámen mu dodává zvláštní kouzlo a historický význam. Hrad, postavený ve 14. století, tvoří významnou archeologickou lokalitu. Po putování ruinami hradu mohou návštěvníci pokračovat v procházce a obdivovat tento prastarý strom, který je živoucím svědkem mnoha generací.

Okolní příroda

Okolí javoru klenu nabízí nádherné přírodní scenérie. Malé potoky a husté lesy poskytují příjemný stín a klid, ideální pro pikniky nebo odpočinek po dni stráveném v přírodě. Turisté zde mohou vidět také mnoho druhů rostlin a živočichů, což je skvělé pro milovníky botaniky a ornitologie.

Zajímavosti při návštěvě

Pokud se rozhodnete navštívit javor klen u Podhradských, neváhejte se zastavit i na dalších zajímavých místech v okolí. V blízkosti se nachází například malebná obec Třísov, kde můžete objevit zbytky keltského oppida. Navíc, řeka Vltava, která teče nedaleko, nabízí skvělé možnosti pro vodní sporty a rybaření.

Praktické informace

Návštěvníci mohou vyrazit k javoru klenu po značených turistických trasách, které jsou dobře udržované a vhodné i pro rodiny s dětmi. Pro ty, kdo plánují delší výlet, je zde několik místních penzionů a kempů, kde mohou přenocovat. Doporučujeme si přinést dostatek vody a pohodlnou obuv, protože cesta může být místy náročná.

Reklama

Návštěva tohoto místa je zároveň skvělou příležitostí pro fotoprofíky a amatéry. Při správných světelných podmínkách lze pořídit úchvatné fotografie, které dokonale zachytí atmosféru tohoto kouzelného místa.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu