Hvězda

Hora Hvězda, ležící v severní části České republiky, představuje nejzápadnější vrchol Krkonoš. S nadmořskou výškou 950 metrů tvoří přírodní hranici mezi Krkonošským národním parkem a Jizerskými horami. Vypíná se nad terénem mezi malebnými obcemi Kořenov a Příchovice v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji.

Reklama

Přírodní krásy a turistické trasy

Hvězda je oblíbeným cílem milovníků přírody a turistiky. Nabízí krásné výhledy do okolní krajiny Krkonoš a Jizerských hor. Na vrcholu je možné narazit na různé druhy fauny a flory, které jsou typické pro tuto část českých hor. Z města Kořenov vede k vrcholu několik turistických tras, které jsou dobře značeny a umožňují snadný přístup i méně zdatným turistům.

Architektonická zajímavost: rozhledna Štěpánka

Jednou z hlavních atrakcí v blízkosti hory Hvězdy je rozhledna Štěpánka. Tato kamenná rozhledna se nachází na vrchu Hvězda a byla postavena v roce 1847. Poskytuje jedinečný panoramatický výhled na okolní krajinu, včetně Jizerských a Krkonošských hor. Rozhledna je snadno dostupná po turistických cestách a je vyhledávaným cílem nejen pro turisty, ale i pro fotografy a milovníky přírody.

Okolní zajímavosti

Kromě krásné přírody nabízí okolí Hvězdy i další turistické zajímavosti. Nedaleko se nachází oblíbené výletní místo, Turnovská chata, která poskytuje pohodlné ubytování a možnosti občerstvení pro turisty. V zimních měsících je oblast oblíbená i mezi běžkaři, díky dobře udržovaným běžeckým tratím, které propojují Krkonošský národní park s Jizerskými horami.

Hora Hvězda a její okolí jsou ideálním místem pro celoroční turistiku. S krásnými výhledy, bohatou přírodou a mnoha možnostmi pro aktivní odpočinek se stává stále populárnějším cílem jak mezi místními, tak mezi zahraničními návštěvníky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu