Erbenova vyhlídka

Erbenova vyhlídka je skvostem mezi rozhlednami v Ústeckém kraji a láká každoročně nespočet turistů z celé České republiky. Umístěná v nadmořské výšce 408 metrů na severním okraji města Ústí nad Labem, nabízí dechberoucí pohled na okolní krajinu. Věž s výškou patnácti metrů poskytuje návštěvníkům výhled na České středohoří, které se rozprostírá na jihu.

Reklama

Historie a poloha

Zajímavostí je, že Erbenova vyhlídka, pojmenovaná po básníku a sběrateli lidových písní K. J. Erbenovi, je postavena na místě původní rozhledny císaře Františka Josefa, která zde stála již v roce 1903. Současná rozhledna byla dokončena v roce 1933 a její architektonický návrh je práce místních stavitelů, kteří se inspirovali těmi nejkrásnějšími rozhlednami v Evropě.

Co obdivovat

Při návštěvě vyhlídky vás čeká nejen nádherný výhled, ale také zážitek z výstupu po 62 schodech, které vedou na její vrchol. Na vrcholu rozhledny se nachází plošina, ze které lze za jasného počasí dohlédnout až na vzdálené vrcholky Krušných hor nebo Lužických hor. Jde o místo, které si oblíbili nejen milovníci fotografie, ale i rodiny s dětmi, které si užijí lehký výstup a příjemné posezení na okolních lavičkách.

Zajímavosti v okolí

V blízkosti Erbenovy vyhlídky se nacházejí také další zajímavosti, které stojí za prozkoumání:

  • Hrad Střekov: Jeden z nejlépe dochovaných gotických hradů v Čechách, který je vzdálen pouhých několik kilometrů od vyhlídky.
  • Labské údolí: Skvělá destinace pro pěší turistiku a cyklistiku, nabízí úžasné výhledy a různé historické památky podél řeky Labe.
  • Zoologická zahrada v Ústí nad Labem: Ideální místo na odpočinek po turistice, oblíbené nejen u rodin s dětmi.

Erbenova vyhlídka je výbornou volbou pro každého, kdo chce strávit krásný den v přírodě a obdivovat nezapomenutelné výhledy na bohatou krajinu severních Čech. K dosažení vyhlídky můžete využít turistické trasy, které jsou dobře značené a přístupné téměř po celý rok. Z výšky patnácti metrů na vás čekají pohledy, které se vám jistě vryjí do paměti.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu