Bohušův vrch u Plané

Bohušův vrch u Plané se nachází v Plzeňském kraji, v okrese Tachov, a jedná se o jedno z výrazných turistických míst tohoto regionu. Tento vyvýšený bod nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu, které si můžete vychutnat z rozhledny, jež byla slavnostně otevřena v roce 1909.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna na Bohušově vrchu je postavena ve výšce 570 metrů nad mořem a je přístupná po zdolání 72 schodů. Konstrukce rozhledny, zahalená do klidu okolní přírody, poskytuje návštěvníkům nejen možnost vidět krásu Tachovska, ale také možnost dotknout se historie více než jednoho století.

Okolní příroda a turistické trasy

Pro ty, kteří rádi putují přírodou, je Bohušův vrch ideálním místem. V okolí vrchu se nachází několik značených turistických tras, které vedou malebnými lesy a loukami. Planá, město v jehož blízkosti se vrch nachází, je samo o sobě bohaté na historické památky a kulturní zajímavosti, které stojí za návštěvu.

Výhled z rozhledny

Z vrcholu rozhledny se otevírá panorama, které ocení všichni milovníci přírody i fotografie. Při jasném počasí lze dohlédnout na významné krajinné body v širokém okolí, případně i na vzdálenější hory a lesy Plzeňského kraje.

Praktické informace

Pro návštěvníky je rozhledna přístupná po většinu roku. Nejlepší doba k návštěvě je od jara do podzimu, kdy počasí dovoluje vychutnat si okolní přírodu naplno. Rozhledna není příliš vysoko, takže výstup na ni je zvládnutelný i pro rodiny s menšími dětmi.

Reklama

Bohušův vrch je tedy výborným cílem pro jednodenní výlet, který lze kombinovat s návštěvou dalších historických a přírodních atrakcí v oblasti. Ať už jste nadšený turista, milovník historie, či rodina hledající klidný den v přírodě, Bohušův vrch u Plané vás nezklame.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu